Deň narcisov - 13. apríl

By | 15:52 Leave a CommentSnahou Ligy proti rakovine prostredníctvom tohto odkazu je poukázať na fakt, že za šestnásť rokov sa Deň narcisov stal nielen zbierkou s dlhou tradíciou, ale zároveň dňom, ktorý spája ľudí v myšlienke spolupatričnosti a pomoci. Ak si práve v tento deň pripnete na odev narcis, vyjadríte spolupatričnosť s onkologickým pacientmi. Ak aj prispejete, svojím dobrovoľným finančným príspevkom zároveň pomôžete mnohým, ktorí s ochorením bojujú.
Narcis, jeden z prvých jarných kvetov, je symbolom smrti a spánku, ale aj zmŕtvychvstania. Žltý kvet, pripomínajúci jarné prebúdzajúce sa slnko, je kvet symbolizujúci nenaplnenú lásku.


Z gréckej mytológie je známy príbeh o Narkissovi, krásnom, ale samoľúbom mladom mužovi, do ktorého sa zaľúbila lesná nymfa Echo. Echo, ktorá nemohla prehovoriť prvá, ale iba opakovať slová iných, sa snažila Narkissovi vyznať lásku, no ten si ju nevšímal, pretože mal oči len pre seba. Echo sa kvôli mladému krásavcovi utrápila a zostal z nej len hlas v horách. Narkissos však neušiel svojmu trestu. Raz zbadal svoj obraz v studničke a pohľad na vlastnú krásu ho uchvátil. Ako sa nakláňal nad studničkou, spadol do nej a utopil sa.Podľa mýtu sa jeho telo premenilo na narcis, ktorý patrí medzi prvé jarné kvety, preto väčšinou rastie sám, bez spoločnosti iných kvetov.


0 lovely comments:

Zverejnenie komentára

Thank you for your comments ;)
Ďakujeme za vaše komentáre ;)