Aloe Vera with Noni - green miracles

By | 11:27 3 comments

Neviem či niekoho bude zaujímať aj takýto dlhý a nudný článok, ale náš blog nie je len o móde a kráse ale s Marry sa zaujímame sa aj o zdravú výživu a týmto sme Vám chceli poradiť ako riešiť niektoré zdravotné problémy aj bez pojedania množstva tabletiek... Bohužiaľ žijeme v dobe kedy je ťažké žiť zdravo pretože aj ovocie a zelenia (hlavne tie zo supermarketov) sú plné pesticídov a iných toxických látok a hlavne žijeme v zamorenom mestskom prostredí a v strese. Preto je ťažké nájsť dnes už aj mladého človeka, ktorý by nemal nejaký zdravotný problém.Dôležité je preto podľa nás detoxikovať teda zbavovať telo toxínov aby mohlo prijímať viac živín a vitamínov. Aloe a noni sú na detoxikáciu ako stvorené či sa cítime zdraví ako rybičky alebo nie... (ak nemáte chuť čítať celý článok, stačí si prečítať to čo je zvýraznené).   Aloe je legendárna rastlina, ktorú už v minulých civilizáciách označovali ako zázračnú. Jej divoká krása a terapeutické vlastnosti jej prisúdili punc legendárnosti. Je skutočne jedným z najúžasnejších darov prírody... Nedávno som si objednala zo stránky goodnature.sk 100% šťavu z ALOE VERA s plodmi NONI a včera mi konečne prišla! :) Musím povedať že som vyskúšala už veľa takýchto "štiav", ale táto sa mi osvedčila úplne najviac. Keďže mám bezlepkovú diétu a týmto aj problémy so žalúdkom naozaj mi to pomohlo s trávením. A nielen na to ale dodáva to telu potrebné živiny, vitamíny, minerály, antioxidanty, aminokyseliny, ktoré si človek nevie vyrobiť sám detoxikuje, zlepšuje imunitu, pamäť, zvyšuje energiu, zlepšuje stav pokožky a pleti, hojí rany a mnoho iného. Vymenovala som hlavne tie problémy, ktoré sa zlepšili mne ale je toho oveľa viac... Výťažky z aloe sú obsiahnuté aj v kozmetike v rôznych šampónoch, krémoch, (Garnier), lakoch, dekoratívnej kozmetike  a i.


Noni – havajská kráľovná medzi ovocím!

Už ste o ňom určite počuli. Ide o havajské ovocie, za ktoré vďačí svojej stálej kráse aj Miranda Kerr a iné hollywoodske hviezdy. Uprostred slnkom zaliatych miest, v tropickom podnebí Havajských ostrovoch rastie ovocie, ktoré miestny nazývajú “zázrakom“. Extrakt získavaný z Noni sa z Havaja, Polynézie a Tahitov dostáva do celého sveta v podobe štiav, sirupov či iných produktov prírodnej liečby.O tom, že Noni je skutočným havajským “zázrakom“ vás možno presvedčí tajomstvo austrálskej supemodelky Mirandy Kerr, ktorá nedávno priznala, že za zdravie, krásu a štíhlu líniu vďačí práve šťave z Noni, ktorú užíva od svojich 14-tych rokov pravidelne každý deň!V prvom rade, možno Noni označiť za bielkovinovú “bombu“. Noni obsahuje množstvo cenných vitamínov a minerálnych látok, desiatky až stovku výživových látok, medzi ktoré patria vzácne aminokyseliny, enzýmy, špeciálne a unikátne látky ako xeronín, proxeronín, scopoletín či damnacanthal. lieči alergie a posilňuje imunitu, zvyšuje produkovanie hormónu šťastia a tak navodzuje pocity šťastia. zbavuje bolestí kĺbov. pozitívne vplýva na hormonálnu činnosť, vyrovnáva krvný tlak, zlepšuje astmu a je nápomocný aj pri reume či opuchoch. Damnacanthal predstavuje prevenciu pred vznikom rakoviny ako aj podporu obnovenia napadnutých buniek.

Šťavu z Noni možno užívať ako prevenciu proti rôznym, predovšetkým civilizačným chorobám. Svoje uplatnenie môže nájsť pri silných bolestiach hlavy až migrénach, nespavosti, poruchách zraku, menštruačných bolestiachpri strese, únave či depresiách.Pozitívne ovplyvňuje tráviaci systém a zdravú črevnú mikroflóru, v ktorej sa nachádza až 70% imunitného systému. Využíva aj pri poruchách tráviaceho systému – pri nevoľnosti, zápche či zvracaní. Tiež znižuje horúčku a telo zbavuje bolestí hlavy a žalúdka.A čo je pre nás ženy dôležité: Podporuje zdravú a čistú pokožku, lesklé vlasy a pevné nechty.


Vírusy, infekcie, baktérie či plesne u ľudí, ktorí užívajú Noni, nemajú žiadne šance! 

Spojením šťavy z ALOE VERA a NONI vzniká synergický efekt (obe zložky sa navzájom posilňujú vo svojich účinkoch). Ovocie Noni pochádza priamo z Havaja z vulkanických polí bohatých na živiny a stopové prvky. Pre príjemnejšiu chuť má šťava čučoriedkovú príchuť.


ALOE VERA + NONI:
• detoxikuje telo, čistí črevá, pečeň, krv a cievy
• zrýchľuje pohyb čriev vyprázdňovanie, podporuje chudnutie
• stimuluje trávenie, pri pocite ťažkého žalúdka a nadúvaní
• stimuluje imunitný systém, pri zápale dutín, astme, alergiách, nádche, kašli, chrípke a detských prechladnutiach
• normalizuje krvný tlak a hladinu cholesterolu
• reguluje hormonálny systém (menštruačný cyklus, menopauza, andropauza)
• zvyšuje telesnú a psychickú energiu a výkonnosť, zlepšuje náladu, antidepresívne účínky
• bráni rozvoju zhubného bujnenia a rastu nádorov
• pri vredoch a zápale žalúdka - tlmí tvorbu kyseliny, hojí sliznice
• pri infekciách spôsobených Helicobacterom pylori, plesňami a kvasinkami, zápale pošvy
• protizápalový účinok; zápaly kĺbov, dna, artritídy, reuma; mierni bolesti svalov a kĺbov
• vhodné tiež pri psoriáze, ekzémoch, akné, celulitíde, lupinách, ranách a popáleninách...
• ochutené medom a šťavou z čučoriedok, vhodné pre unavené a zaťažené oči
• dopĺňa dennú dávku všetkých vitamínov (A, C, E, B1, B2, B12, B4 - kyselina listová...), minerálov, (vápnik, zinok, chróm, selén..), aminokyselín...


Záruka ESI : Nepasterizované, bez pridania cukru a farbív, neriedená vodou, vyrobená jedinečným spôsobom priamo z čerstvej dužiny krájanej ručne, spracovaná za studena podle prísnych kritérií ISO 9001(kontrola kvality a obsahu aktívnych zložiek).
zdroje: fitserver.sk
           goodnature.sk
           internet

TIP: Koncentrované, ale aj tie pravé šťavy z aloe či noni kúpite v lekárni a v zdravej výžive. Objednať si ich môžete aj z internetu už so spomínanej stránky alebo aj z mnohých iných. Cena sa pohybuje od tých 5 do 30 eur. Pri kúpe je dôležité si zistiť koľko percentná je šťava a či je to výťažok "s" alebo "z" aloe lebo v tomto jednom písmenku je veľký rozdiel a takisto sledujte či výrobok má nejaký certifikát kvality napr. ISO alebo ESI . Kúpiť si môžete priemo aj rastlinku a vypestovať si aloe sami ako ja ;) ale musíte si naštudovať správne použitie.


Dúfam, že ste nezaspali niekde v polovičke :D Ak náhodou nie môžete nám napísať či máte skúsenosti s takýmito prírodnými šťavami ?? Pomohli Vám alebo ste žiadny rozdiel nespozorovali? Dajte nám vedieť budeme len rady :) Marry & Missy

3 komentáre: Leave Your Comments

  1. síce celiatik nie som, ale pšenici sa tiež musím vyhýbať. so svojou tráviacou sústavou mám nespočetné množstvo problémov, myslím, že aloe + noni by sa oplatilo vysúkšať. článok je samozrejme skvelý, z pohľadu farmaceuta poučný a pokojne ich môže byť aj viac :)

    OdpovedaťOdstrániť

Thank you for your comments ;)
Ďakujeme za vaše komentáre ;)