Letná výbava - časť 2.

By | 22:02 2 comments
V predchádzajúcom príspevku o našich letných favoritoch, sme spomínali, že veľmi nepoužívame drahé opaľovacie krémy s vysokým SPF. Mnohé z vás to zarazilo, že nám to môže uškodiť. Ale my to vidíme trochu inak... Skutočne nemáme rady dusno, horúčavy a ostré slnko, leto teda nie je naše obľúbené ročné obdobie :( Nevyhľadávame mestské kúpaliská (kvôli infekciam) a zásadne sa neopaľujeme cez obed pri 40tich stupňoch. Predstava opekania vlastného mäsa nás desí :( Bronz zásadne chytáme až od tej 15-16 tej poobede, keď je oveľa príjemnejšie a zafúka aj nejaký ten vetrík. No povedzme si niečo o opaľovacích krémoch ..."Takmer každý bežný prípravok proti slnku obsahuje rakovinotvorné chemikálie. Prečítajte si zoznam zložiek v každom prípravku predávanom v bežných obchodoch a supermarketech.Väčšinu z chemikálií, ktoré sú v nich obsiahnuté, ani nedokážete vysloviť. To preto, že väčšina prípravkov obsahuje vonné chemikálie spôsobujúce rakovinu, parabény, hrubé alkoholy, toxická chemická rozpúšťadlá a ropné oleje. Typický prípravok proti slnku je chemickým útokom na vaše telo. Preto výskum dokazuje, že používanie slnečných prípravkov v skutočnosti spôsobuje viac rakoviny, než jej predchádza!
Samotné vystavenie UV lúčom rakovinu nespôsobuje.
Je úplným lekárskym mýtom, že "vystavenie UV žiareniu spôsobuje rakovinu". Tento chybný názor je umelým výtvorom nevedomého spoločenstvo lekárov (dermatológov) a výrobcov opaľovacích prostriedkov hnaných ziskom. Takže čistý reklamný ťah!
Pravda je v skutočnosti zložitejšia: Rakovina kože môže vzniknúť len vtedy, keď je vystavenie UV lúčom kombinované s chronickým výživovým nedostatkom, ktoré spôsobuje zraniteľnosť kože.
Inými slovami, k vytvoreniu rakoviny kože musíte jesť nezdravú stravu, vyhýbať sa strave obsahujúce ochranné antioxidanty a nadmerne sa vystavovať UV žiareniu." 

(celý článok nájdete na:

Tým vás vôbec nechcele znechutiť, určite má väčšina z vás opačný názor, len sme chceli upozorniť aj na túto trošku inú stránku opaľovania ... Nemusíte sa báť, že ak prestanete používať opaľovacie krémy s vysokým faktorom dostanete rakovinu kože, alebo začnete predčasne starnúť. To platí len u tých, ktorí sa na slnku vypekajú denno- denne celé leto. A tým nepomôže ani ten najvyšší faktor. Skutočne ide len o to či je vaša pokožka dostatočne vyživená(stravou) a hydratovaná (krémom). Na druhej strane sa k nám opäť vracia trend prirodzene bledej pokožky, ktorá bola dlhé storočia výsadou vyššie postavených žien. Tmavé mohlo byť iba služobníctvo, ktoré behalo celý deň kvôli práci po slnku. 

Ďalej ste sa pýtali na Termálnu vodu v spreji od La Roche-Posay. Začnem asi tým, že liečebné centrum v La Roche-Posay (Franc.) patrí medzi najlepšie liečebné centrá v Európe. A to vďaka liečebným účinkom ich termálnej vody, ktorá je schopná uľaviť citlivej a poškodenej pokožke. Ako sme už spomínali má: • imunomodulačné, antioxidačné, upokojujúce, zvláčňujúce, hojivé vlastnosti.
 • je vhodná pre všetky typy citlivej aj poškodenej pokožky
 • Upokojuje citlivú pleť podráždenú vonkajšími vplyvmi a pomáha predchádzať starnutiu pleti. PRIRODZENÝ ANTIOXIDANT
 • obsahuje rôzne vzácne minerály a hlavne selén, ktorý pôsobí proti voľným radikálom
 • Mikro-kvapôčky ihneď preniknú pokožkou a prinášajú okamžité a dlhotrvajúce upokojenie
 • Záruka prvního evropského termálního centra určeného výhradně dermatologii
 • obsah 50 ml, cena cca 3-5 eur, dostanete v lekárni


Použite: 
 • Chráni pred voľnými radikálmi
 • Čistí pleť
 • Pomáha proti opuchom
 • Osviežuje
 • Upokojuje pálenie
 • Upokojuje podráždenie po holení
 • Napomáha hojeniu
 • Upokojuje svrbenie
 • Upokojuje pleť po estetických zákrokoch

Tento šikovný pomocník určite stojí za vyskúšanie. V  lete skvele osvieži, hydratuje, upokojuje spálenú pokožku a v zime ho môžete využiť na čistenie, hojenie alebo podráždenie po holení, po solárku alebo po čom len chcete :)) Má úžasný jemnučký rozprašovač, s ktorým bez obáv nastriekate primerané množstvo vodičky. Toľko k termálnej vodičke, ak vás recenzia zaujala bežte do lekárne. V niektorých ju majú dokonca za polovičnú cenu :)Na záver našej letnej rubriky pridávame obľúbené vecičky z nášho letného šatníka ;)XOXO Marry a Missy :-**

2 komentáre: Leave Your Comments

 1. ďakujem krásne za tu recenziu! jednoznačne musím kúpiť :) a krásne vecičky aj fotky! a nedalo mi..baby máte krásnu postavu obidve:)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. dakujemeee :o) a naozaj nie je zac dufam ze vodicka dobre posluzi ;)

   Odstrániť

Thank you for your comments ;)
Ďakujeme za vaše komentáre ;)