Macadamia Natural Oil - druhá časť (rovné / uhladené vlasy)

By | 10:29 5 comments
Dnes tu máme druhú časť recenzie na skvelé produkty Macadamia natural oil. Missy vám ukázala prodkuty na jej krásne, kučeravé vlasy a toto budú prípravky na vlasy rovné, ale môže ich používať vlastne ktokoľvek :) Skúšala som liečivý olejček v spreji, krém na uhladenie a odmotanie vlasov a rejuvenizačný šampón. V článku nájdete môj názor, stručný popis ku každému pruduktu a aj malé rady a tipy v starostlivosti o vlasy. V úvode si v skratke pripomeňme, čo to tá Macadamia vlastne je.

Vo výrobkoch profesionálnej starostlivosti o problémové vlasy značky Macadamia Natural Oil™ sa dokonale snúbi ľahká štruktúra a vysoko výživné látky obsiahnuté v makadamiových orechoch a arganovom oleji. Produkty značky Macadamia Natural Oil™ oživia aj tie najproblémovejšie vlasy. Bez námahy zaručia krásne, zdravé vlasy plné sily od korienkov až po končeky.Makadamiový liečivý olej v spreji

Poznáte ten pocit, keď si na suché vlásky aplikujete "zázračný" olejček z reklamy a namiesto krásnych vyživených vlasov máte sucho-mastné seno? Mám mnoho olejov na vlasy, ale všetky mi vlasy neskutočne zaťažovali a boli vhodné skôr ako kúra pred umývaním. Ale povedzme si pravdu, po umytí to veľký zázrak teda nebol, lebo celú prácu oleja spláchol šampón so sebou. Toto je pravý opak. Môžete ho aplikovať na mokré alebo suché vlasy, ale na pocit mastných vlasov zabudnite. Tento malý zázrak sa rýchlo vstrebe do samotného vlasu, nezaťaží ho, ale krásne hydratuje. Vlasy sú po prečesaní viditeľne uhladenejšie a zdravšie, ale zároveň nikto nespozoruje, že to nie je vlastnosť vaších prirodzených vlasov. Úprimne, som nadšená. Prvý krát po dlhej dobe som našla olej, ktorý prekrásne vonia (niečo ako dym, myrha..kadidlo, v krajšej jemnejšej verzii), vlasy vyživí okamžite, ale nezaťaží ich. Nemám jedinú negatívnu pripomienku. Ako by povedali české kolegyňe, je proste božíí :)

LINK

Je ľahšou alternatívou Makadamiového liečivého oleja. Olej v spreji je ideálny na jemné vlasy, ale zároveň má liečivé účinky na všetky typy vlasov. Liečivý olej v spreji vytvára jemný opar, ktorý sa okamžite vstrebáva do vlasov. Tým vlasy hydratuje, dodáva im zdravú výživu, ochranu a lesk. Zdôrazňuje hebkosť a jemnosť bez pocitu ťažkých a mastných vlasov.

Styling na odmotanie a uhladenie vlasov

No, ono na to odmotanie a rozčesanie môžete použiť vlastne čokoľvek mastné. Popis by som tomuto produktu zmenila na "vlasy snov v priebehu minúty". Toto je produkt, ktorý by som si vybrala, ak by som si mala z týchto troch vybrať len jeden. Za všetko myslím povie foto nižšie. Zo suchých poškodených vlasov vyčarí hrivu snov. Hrivu som prehnala :D Nemá spôsobovať objem, na to sú iné prípravky, ale čo sa týka uhladenia dávam 100 bodov z 10. Treba aplikovať dostatočné množstvo, a po vmasírovaní poriadne prečesať, aby sa dostal naozaj všade. Korienkom vlasov by som sa vyhla, skôr dolná štvrtina vlasov, ale to je už u každého individuálne. Spomeniem ešte sprejovo - pumpičkové balenie a bielu krémovú konzistenciu. A ešte dodatok..milujeem ho :)

LINK
 Styling s veľmi ľahkou štruktúrou. Výborný na dodanie objemu alebo na vytvorenie hladkého, rovného a prieliehavého vzhľadu. Vlasy okamžite odmotáva a rozplieta bez ich poškodenia alebo zlomenia.  Poskytuje prirodzenú UV ochranu a vlasom dodáva hydratáciu a lesk. Poskytuje vlasom potrebnú výživu a vyhladzuje ich bez bolesti. Dokonca je ideálny ako ochranná vrstva, ktorá zabraňuje poškodeniu vlasov počas ich tepelnej úpravy.

Makadamiový rejuvenizačný šampón

Posledný produkt ma ani neohúril ani neurazil. Jeho veľkou výhodou je, že neobsahuje sulfáty ani parabeny. Sulfáty sa pridávajú do šampónov a saponátov pre ich penivé schopnosti. Tiež slúžia ako odmasťovače a radšej nechcite vedieť aké svinstvo to v skutočnosti je. No v spojení s horúcou vodou, ktorú pri umývaní vlasov bežne používame, to vedie k alergickým reakciám a pokožka hlavy vás môže svrbieť a dráždiť celé jej okolie. To je ešte v tom lepšom prípade. Čoraz viac ľudí začína na tento problém trpieť a v hladaní správneho šampónu sú bezradný. Stači, ak si v zloženi na obale skontrolujete, či obsahuje nejaký sulfát. Najčastejšie je to nejaký druh Lauryl Sulfátu. Kto by sa chcel dozvedieť niečo viac o jedoch v kozmetike, kliknite sem. Keď si to teda uvedomíme, tento šampón razom stúpne v naších očiach na cene. Je jemný, a pri používaní máte pocit, že používate niečo blahodárne a nie všetky tie škodlivé chemikálie. Pení pomenej, ale určite to nie je ako by ste na seba liali vodu. Nejakú penu určite vytvoríte. Farbu má perleťovú, akoby rozliaty kov, ale to je myslím úplne nepodstatné. Vlasy po umytí boli "normálne". Neviem to inak charakterizovať. Neboli nadmieru objemné ani splyhnuté, ani suché ani mastné. Nemastili sa hneď na druhý deň  a celkovo boli vlasy aj pokožka  znormalizované a jedným slovom bezproblémové. 

LINK
Je vyrobený tak, aby dodal všetkým typom vlasov hydratáciu a ochranu. Špeciálne blahodarný je na problémové vlasy.

Ďalšie stylingové pomôcky, ako napríklad lak na vlasy, tužidlo a olejček dotvoria  a podporia celkovo zdravý vzhľad vlasov zo samotného umytia a výsledný efekt bude viac, než viditeľný. Nič nie je lepšie, ako keď je na prvý pohľad vidieť výsledky. A to po kombinácií týchto troch produktov zaručene uvidíte. Z týchto troch je práve tento šampón najmenej "viditeľný", ale jeho sila určite nie je zanedbateľná. Prvým a základným krokom je výživa vlasov z vnútra (strava , výživové doplnky), druhým je starostlivosť o vlasy a až tretí krok je používanie doplnkových stylingových produktov. Veľmi dôležité je taktiež samotné česanie vlasov. Voľte skôr mäkké kefy, napríklad z diviačich štetín, alebo obľúbené Tangle teezre, pred klasickými tvrdými hrebeňmi. Česanie robí naozaj veľa a to nielen pomôcka ktorú použijete, ale aj čas kedy vlasy češete. Vlasy by ste mali česať len suché, nikdy nie mokré a mali by byť dostatočné vyživené a pružné, aby boli odolné voči mechanickému poškodeniu. To dosiahnete použitím oleja, stylingového krému a pod. 


Marry

5 komentárov: Leave Your Comments

 1. Liecivy olej v spreji mam aj ja a hoc som mu spociatku neverila, je skutocne vyborny!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. super članok, produkty ma naozaj zaujali :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Produkty vypadají opravdu moc dobře, myslím, že přesně něco takové by zrovna mým vlasům prospělo:)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. hello dear :*

  lovely post, i follow you :* i hope you do this same :*

  OdpovedaťOdstrániť

Thank you for your comments ;)
Ďakujeme za vaše komentáre ;)